Covid-19 tyrimas atliekamas Dragūnų g. 2, Klaipėdoje ir S. Lozoraičio g. 1B, Garliavoje, Kauno raj. Tyrimui registruotis mob: +37062211201

Sportininko maksimalus ištyrimo paketas

394,50

Aprašymas

394,50

Kategorija:

Aprašymas

Profesionalūs sportininkai, naudojasi kraujo tyrimais jau daug metų. Ne tik tam, kad sužinotų ar jie sveiki, bet ir tam, kad pasiektų dar geresnių rezultatų. Medicinai tobulėjant, žmogui suteikiama galimybė sužinoti apie save vis daugiau. Tokie rodikliai kaip: magnis, vitaminas D, testosteronas, feritinas – gali atsakyti į klausimą kodėl dažnai jaučiatės pavargę, o kreatinkinazė parodys ar netrūksta poilsio tarp treniruočių. Pokyčiai mityboje, ar sureguliuotas papildų vartojimas padės Jums jaustis energingiau ir leis pasiekti užsibrėžtus tikslus greičiau.

Atliekami tyrimai:

 • Gliukozė – padidėjęs gliukozės kiekis gali būti nustatomas, kai yra: diabetas, sutrikusi gliukozės tolerancija, Cushing sindromas, akromegalija, pankreatitas, kasos vėžys, feochromocitoma, tireotoksikozė, stresas (pvz., nudegimų metu), nėščiųjų diabetas, kai kurių medikamentų vartojimas. Sumažėjęs gliukozės kiekis gali būti nustatomas, kai yra: inkstų ligos, širdies ligos, badavimas, sepsis, insulino perdozavimas, nepavalgius po insulino vartojimo, antidiabetinių peroralinių vaistų perdozavimas, insulinoma.
 • Lipidograma – ją sudaro bendrojo cholesterolio, cholesterolio-DTL, cholesterolio-MTL ir trigliceridų tyrimai.
 • Kalcis – beveik 99 proc. viso organizmo kalcio yra kauluose. Tačiau ta jo dalis, kuri randama serume, fiziologiniu požiūriu yra svarbesnė. Kalcis, esantis ne kaulų audinyje, vaidina svarbų vaidmenį perduodant elektrinį impulsą raumenų (širdies raumens) skaiduloms. Taip pat jis svarbus krešėjimo sistemoms, fermentinių reakcijų reguliavimui.
 • Jonizuotas kalcis – aktyvioji kalcio dalis. Jis paprastai sudaro apie 50 proc. bendro serumo kalcio. Jonizuotą kalcį rekomenduojama nustatyti tuomet, kai randami bendro kalcio koncentracijos pokyčiai.
 • Vitaminas D – padeda organizmui pasisavinti kalcį, fosforą ir magnį, reguliuoja kalcio ir fosforo įsiurbimą žarnyne, padeda šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose ir dantyse, padeda išvengti rachito, artrito ir osteoporozės, dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, greičiau iš organizmo pašalina toksiškai veikiantį šviną, būtinas sveikai nervų sistemai ir imunitetui. Žmogaus organizme Vitaminas D susidaro veikiant ultravioletiniams spinduliams. Su maistu jo gaunama nedaug. Trūkstant vitamino D, vaikams vystosi rachitas, deformuojasi kaukolė ir stuburas, žandikauliai, sutrinka dantų augimas, atsiranda dėmių dantų emalyje, susilpnėja imunitetas, naujausių tyrimų duomenimis, gali pasireikšti net depresija.
 • Magnis – padidėjęs magnio kiekis organizme gali sukelti širdies laidžiosios sistemos sutrikimus, nervinio impulso sulėtėjimą ar nutrūkimą, sąmonės netekimą, skausmo ar temperatūros jutimų susilpnėjimą. Sumažėjusio magnio kiekio organizme požymiai gali likti nepastebėti tol.
 • Folio rūgštis – yra būtinas organizmo augimui ir vystymuisi, naujų ląstelių susidarymui ir regeneracijai, DNR gamybai. Folio rūgštis svarbi baltymų apykaitai, nukleino rūgščių sintezei, normaliai smegenų funkcijai, kepenų veiklai, protinei ir emocinei sveikatai, sveikiems plaukams. Folio rūgštis reikalinga raudonųjų kraujo ląstelių susidarymui kaulų čiulpuose ir geležies panaudojimui organizme, gali palengvinti depresijos simptomus.
 • Vitaminas B12
 • Kalis – kalio tyrimas naudojamas elektrolitų balansui įvertinti.
 • Natris – pagrindinis organizmo katijonas, reguliuojantis vandens apykaitos subalansavimą.
 • Chloras – chloro koncentracijos padidėjimas ir sumažėjimas dažnai sutampa su natrio koncentracijos padidėjimu ir sumažėjimu. Chloro koncentracija kraujyje didėja esant hiperparatirozei, vandens netekimui, hiperventiliacijai, inkstų tubulinei acidozei ir kt. Chloro koncentracija kraujyje sumažėja esant hipoventiliacijai, skysčių pertekliui organizme, širdies nepakankamumui, Adison ligai, nudegimams, inkstų nepakankamumui, antinksčių patologijai, vėmimui ir kt.
 • Fosforas – kaulų audinio ir nukleino rūgščių sudedamoji dalis. Fosforo koncentracija kraujyje priklauso nuo jo rezorbcijos greičio žarnyne, jo metabolizmo kauluose ir išskyrimo per inkstus. Fosforas formuoja kaulų ir dantų struktūrą, svarbus pieno gamybai maitinančioms mamoms, svarbus lėtinėms inkstų ligoms vertinti. Jo koncentracijos padidėjimas gali būti nustatomas, kai yra: mielominė liga, osteolizė (metastazės kraujyje), vit. D perteklius organizme, hipoparatirozė, akromegalija, lėtinis enterokolitas ir kt. Fosforo koncentracija mažėja esant: parenteraliniam maitinimui, malabsorbcijos sindromui, hiperparatirozei, hiperinsulinizmui, osteomaliacijai.
 • Bendras kraujo tyrimas
 • Kreatinkinazė CK – daugiausia kreatinkinazės randama skersaruožiuose skeleto ir širdies raumenyse bei smegenų audinyje. Kiekviename organe randama kitoks skirtingų kreatinkinazės izofermentų santykis. Radus bendros kreatinkinazės koncentracijos padidėjimą, papildoma informacija gali būti gaunama nustatant šio fermento izoformas. Bendros kreatinkinazės padidėjimas serume būdingas miokardo infarktui, Duchenne miodistrofijai, polimiozitui, raumenų traumai, galvos traumai ir kt.
 • Testosteronas
 • Albuminas serume – albuminas sudaro apie 60 proc. bendro kraujo baltymo kiekio. Jis sintezuojamas kepenyse. Albuminas yra pagrindinė organizmo transportinė medžiaga. Jis perneša kalcį, manganą, cinką, hormonus, medikamentus. Albumino koncentracija didėja netekus skysčių, mažėja: esant kepenų ligoms, inkstų patologijai, virškinamojo trakto ligoms, nudegimams, sepsiui.
 • Feritinas – geležies trūkumas pasitaiko žymiai dažniau negu perteklius. Geležies koncentracija sumažėja esant geležies deficitui, lėtiniams kraujavimams, lėtinėms ligoms (TBC, onkologinėms ir kt.), vitamino C nepasisavinimui. Geležies koncentracija padidėja, kai yra hemochromatozė, intoksikacija švinu ir kitais sunkiaisiais metalais, kepenų ligos, po dažnų kraujo perpylimų.
 • Geležis – geležies trūkumas pasitaiko žymiai dažniau negu perteklius. Geležies koncentracija sumažėja esant geležies deficitui, lėtiniams kraujavimams, lėtinėms ligoms (TBC, onkologinėms ir kt.), vitamino C nepasisavinimui. Geležies koncentracija padidėja, kai yra hemochromatozė, intoksikacija švinu ir kitais sunkiaisiais metalais, kepenų ligos, po dažnų kraujo perpylimų.
 • ALT – šio fermento padidėjęs aktyvumas vertinamas kaip kepenų patologijos rodiklis. ALT – vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Didelis ALT koncentracijos padidėjimas nustatomas sergant ūmiu hepatitu. Mažesnis padidėjimas būdingas medikamentiniams, toksiniams, mechaniniams hepatitams, cholecistitams.
 • AST – padidėjęs šio fermento aktyvumas vertinamas kaip kepenų ir širdies patologijos rodiklis. AST koncentracija didėja esant kepenų ir tulžies takų patologijai (virusiniam hepatitui, apsinuodijimui alkoholiu ir toksinėmis medžiagomis, cirozei, infekcijoms, cholangitams ir kt.), miokardo infarktui, raumenų patologijai.
 • GGT –  vienas jautriausių cholestazinio kepenų pažeidimo rodiklių. Vienkartinis ir pastovus alkoholio ar hepatotoksinių medžiagų (t.p. medikamentų) panaudojimas taip pat gali sukelti GGT padidėjimą serume.
 • Bendras bilirubinas – gelsvai rudas pigmentas susidarantis iš hemoglobino ir kitų hemoproteinų prostetinės grupės hemo. Bendrąjį bilirubiną sudaro tiesioginis ir netiesioginis bilirubinas.
 • Tiesioginis bilirubinas – tiesioginio bilirubino tyrimas atliekamas kai norima ištirti kepenų ir tulžies takų patologiją. Jo koncentracija didėja, kai yra ūmus virusinis hepatitas, tulžies takų akmenligė, mechaninė gelta, citomegalo viruso infekcija, infekcinė mononukleozė, kepenų cirozė, parazitai kepenyse, metastazės kepenyse.
 • Bendras baltymas – skirtas bendrai paciento būklei įvertinti, padeda aptikti prastos mitybos būklę, žarnyno, kasos, kepenų ligas ir inkstų funkcijos sutrikimus.
 • Šlapalas – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Šlapalo koncentracija organizme priklauso nuo to, kaip greit jį gamina kepenys ir kaip greit išskiria inkstai. Kartu su kreatininu šis parametras naudojamas inkstų funkcijai įvertinti.
 • Kreatininas – vienas iš svarbiausių glomerulų filtracijos ir inkstų funkcijos rodiklių. Sutrikus filtracinei inkstų funkcijai, kreatinino koncentracija serume didėja. Kreatinino filtracija priklauso nuo funkcionuojančių glomerulų kiekio.
 • Skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH, TTH) – Tvienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. TSH nustatymas naudojamas pirminei skydliaukės ligų diagnostikai, po skydliaukės chirurginio pašalinimo ir taikant gydymą L-tiroksino preparatais.
 • FT4 – laisvas tiroksinas yra aktyvi tiroksino forma. Laisvo tiroksino nustatymas yra vienas svarbiausių skydliaukės patologijos testų.
 • Cinkas (kaip mikroelementas) – su cinko deficitu susiję augimo sutrikimai, lytinio brendimo sulėtėjimas, anemija, hepatosplenomegalija. Rodiklis naudingas tirti ligonius, gydomus cinko preparatais (Wilson liga, enteropatinis akrodermatitas). Nesaikingas cinko vartojimas su maisto papildais gali sukelti cinko perteklių ir vario rezorbcijos sutrikimus.
 • Maisto netoleravimas (108 produktai) – maisto netoleravimo tyrimas EUROLINE-FOOD atliekamas analizatoriumi (108 produktai) (Mednet.lt sistemoje rezultatai matosi tik “atlikta”).

 

Aprašymas

Profesionalūs sportininkai, naudojasi kraujo tyrimais jau daug metų. Ne tik tam, kad sužinotų ar jie sveiki, bet ir tam, kad pasiektų dar geresnių rezultatų. Medicinai tobulėjant, žmogui suteikiama galimybė sužinoti apie save vis daugiau. Tokie rodikliai kaip: magnis, vitaminas D, testosteronas, feritinas – gali atsakyti į klausimą kodėl dažnai jaučiatės pavargę, o kreatinkinazė parodys ar netrūksta poilsio tarp treniruočių. Pokyčiai mityboje, ar sureguliuotas papildų vartojimas padės Jums jaustis energingiau ir leis pasiekti užsibrėžtus tikslus greičiau.

Atliekami tyrimai:

 • Gliukozė – padidėjęs gliukozės kiekis gali būti nustatomas, kai yra: diabetas, sutrikusi gliukozės tolerancija, Cushing sindromas, akromegalija, pankreatitas, kasos vėžys, feochromocitoma, tireotoksikozė, stresas (pvz., nudegimų metu), nėščiųjų diabetas, kai kurių medikamentų vartojimas. Sumažėjęs gliukozės kiekis gali būti nustatomas, kai yra: inkstų ligos, širdies ligos, badavimas, sepsis, insulino perdozavimas, nepavalgius po insulino vartojimo, antidiabetinių peroralinių vaistų perdozavimas, insulinoma.
 • Lipidograma – ją sudaro bendrojo cholesterolio, cholesterolio-DTL, cholesterolio-MTL ir trigliceridų tyrimai.
 • Kalcis – beveik 99 proc. viso organizmo kalcio yra kauluose. Tačiau ta jo dalis, kuri randama serume, fiziologiniu požiūriu yra svarbesnė. Kalcis, esantis ne kaulų audinyje, vaidina svarbų vaidmenį perduodant elektrinį impulsą raumenų (širdies raumens) skaiduloms. Taip pat jis svarbus krešėjimo sistemoms, fermentinių reakcijų reguliavimui.
 • Jonizuotas kalcis – aktyvioji kalcio dalis. Jis paprastai sudaro apie 50 proc. bendro serumo kalcio. Jonizuotą kalcį rekomenduojama nustatyti tuomet, kai randami bendro kalcio koncentracijos pokyčiai.
 • Vitaminas D – padeda organizmui pasisavinti kalcį, fosforą ir magnį, reguliuoja kalcio ir fosforo įsiurbimą žarnyne, padeda šioms medžiagoms išsilaikyti kauluose ir dantyse, padeda išvengti rachito, artrito ir osteoporozės, dalyvauja augimo ir brendimo procesuose, greičiau iš organizmo pašalina toksiškai veikiantį šviną, būtinas sveikai nervų sistemai ir imunitetui. Žmogaus organizme Vitaminas D susidaro veikiant ultravioletiniams spinduliams. Su maistu jo gaunama nedaug. Trūkstant vitamino D, vaikams vystosi rachitas, deformuojasi kaukolė ir stuburas, žandikauliai, sutrinka dantų augimas, atsiranda dėmių dantų emalyje, susilpnėja imunitetas, naujausių tyrimų duomenimis, gali pasireikšti net depresija.
 • Magnis – padidėjęs magnio kiekis organizme gali sukelti širdies laidžiosios sistemos sutrikimus, nervinio impulso sulėtėjimą ar nutrūkimą, sąmonės netekimą, skausmo ar temperatūros jutimų susilpnėjimą. Sumažėjusio magnio kiekio organizme požymiai gali likti nepastebėti tol.
 • Folio rūgštis – yra būtinas organizmo augimui ir vystymuisi, naujų ląstelių susidarymui ir regeneracijai, DNR gamybai. Folio rūgštis svarbi baltymų apykaitai, nukleino rūgščių sintezei, normaliai smegenų funkcijai, kepenų veiklai, protinei ir emocinei sveikatai, sveikiems plaukams. Folio rūgštis reikalinga raudonųjų kraujo ląstelių susidarymui kaulų čiulpuose ir geležies panaudojimui organizme, gali palengvinti depresijos simptomus.
 • Vitaminas B12
 • Kalis – kalio tyrimas naudojamas elektrolitų balansui įvertinti.
 • Natris – pagrindinis organizmo katijonas, reguliuojantis vandens apykaitos subalansavimą.
 • Chloras – chloro koncentracijos padidėjimas ir sumažėjimas dažnai sutampa su natrio koncentracijos padidėjimu ir sumažėjimu. Chloro koncentracija kraujyje didėja esant hiperparatirozei, vandens netekimui, hiperventiliacijai, inkstų tubulinei acidozei ir kt. Chloro koncentracija kraujyje sumažėja esant hipoventiliacijai, skysčių pertekliui organizme, širdies nepakankamumui, Adison ligai, nudegimams, inkstų nepakankamumui, antinksčių patologijai, vėmimui ir kt.
 • Fosforas – kaulų audinio ir nukleino rūgščių sudedamoji dalis. Fosforo koncentracija kraujyje priklauso nuo jo rezorbcijos greičio žarnyne, jo metabolizmo kauluose ir išskyrimo per inkstus. Fosforas formuoja kaulų ir dantų struktūrą, svarbus pieno gamybai maitinančioms mamoms, svarbus lėtinėms inkstų ligoms vertinti. Jo koncentracijos padidėjimas gali būti nustatomas, kai yra: mielominė liga, osteolizė (metastazės kraujyje), vit. D perteklius organizme, hipoparatirozė, akromegalija, lėtinis enterokolitas ir kt. Fosforo koncentracija mažėja esant: parenteraliniam maitinimui, malabsorbcijos sindromui, hiperparatirozei, hiperinsulinizmui, osteomaliacijai.
 • Bendras kraujo tyrimas
 • Kreatinkinazė CK – daugiausia kreatinkinazės randama skersaruožiuose skeleto ir širdies raumenyse bei smegenų audinyje. Kiekviename organe randama kitoks skirtingų kreatinkinazės izofermentų santykis. Radus bendros kreatinkinazės koncentracijos padidėjimą, papildoma informacija gali būti gaunama nustatant šio fermento izoformas. Bendros kreatinkinazės padidėjimas serume būdingas miokardo infarktui, Duchenne miodistrofijai, polimiozitui, raumenų traumai, galvos traumai ir kt.
 • Testosteronas
 • Albuminas serume – albuminas sudaro apie 60 proc. bendro kraujo baltymo kiekio. Jis sintezuojamas kepenyse. Albuminas yra pagrindinė organizmo transportinė medžiaga. Jis perneša kalcį, manganą, cinką, hormonus, medikamentus. Albumino koncentracija didėja netekus skysčių, mažėja: esant kepenų ligoms, inkstų patologijai, virškinamojo trakto ligoms, nudegimams, sepsiui.
 • Feritinas – geležies trūkumas pasitaiko žymiai dažniau negu perteklius. Geležies koncentracija sumažėja esant geležies deficitui, lėtiniams kraujavimams, lėtinėms ligoms (TBC, onkologinėms ir kt.), vitamino C nepasisavinimui. Geležies koncentracija padidėja, kai yra hemochromatozė, intoksikacija švinu ir kitais sunkiaisiais metalais, kepenų ligos, po dažnų kraujo perpylimų.
 • Geležis – geležies trūkumas pasitaiko žymiai dažniau negu perteklius. Geležies koncentracija sumažėja esant geležies deficitui, lėtiniams kraujavimams, lėtinėms ligoms (TBC, onkologinėms ir kt.), vitamino C nepasisavinimui. Geležies koncentracija padidėja, kai yra hemochromatozė, intoksikacija švinu ir kitais sunkiaisiais metalais, kepenų ligos, po dažnų kraujo perpylimų.
 • ALT – šio fermento padidėjęs aktyvumas vertinamas kaip kepenų patologijos rodiklis. ALT – vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Didelis ALT koncentracijos padidėjimas nustatomas sergant ūmiu hepatitu. Mažesnis padidėjimas būdingas medikamentiniams, toksiniams, mechaniniams hepatitams, cholecistitams.
 • AST – padidėjęs šio fermento aktyvumas vertinamas kaip kepenų ir širdies patologijos rodiklis. AST koncentracija didėja esant kepenų ir tulžies takų patologijai (virusiniam hepatitui, apsinuodijimui alkoholiu ir toksinėmis medžiagomis, cirozei, infekcijoms, cholangitams ir kt.), miokardo infarktui, raumenų patologijai.
 • GGT –  vienas jautriausių cholestazinio kepenų pažeidimo rodiklių. Vienkartinis ir pastovus alkoholio ar hepatotoksinių medžiagų (t.p. medikamentų) panaudojimas taip pat gali sukelti GGT padidėjimą serume.
 • Bendras bilirubinas – gelsvai rudas pigmentas susidarantis iš hemoglobino ir kitų hemoproteinų prostetinės grupės hemo. Bendrąjį bilirubiną sudaro tiesioginis ir netiesioginis bilirubinas.
 • Tiesioginis bilirubinas – tiesioginio bilirubino tyrimas atliekamas kai norima ištirti kepenų ir tulžies takų patologiją. Jo koncentracija didėja, kai yra ūmus virusinis hepatitas, tulžies takų akmenligė, mechaninė gelta, citomegalo viruso infekcija, infekcinė mononukleozė, kepenų cirozė, parazitai kepenyse, metastazės kepenyse.
 • Bendras baltymas – skirtas bendrai paciento būklei įvertinti, padeda aptikti prastos mitybos būklę, žarnyno, kasos, kepenų ligas ir inkstų funkcijos sutrikimus.
 • Šlapalas – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Šlapalo koncentracija organizme priklauso nuo to, kaip greit jį gamina kepenys ir kaip greit išskiria inkstai. Kartu su kreatininu šis parametras naudojamas inkstų funkcijai įvertinti.
 • Kreatininas – vienas iš svarbiausių glomerulų filtracijos ir inkstų funkcijos rodiklių. Sutrikus filtracinei inkstų funkcijai, kreatinino koncentracija serume didėja. Kreatinino filtracija priklauso nuo funkcionuojančių glomerulų kiekio.
 • Skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH, TTH) – Tvienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. TSH nustatymas naudojamas pirminei skydliaukės ligų diagnostikai, po skydliaukės chirurginio pašalinimo ir taikant gydymą L-tiroksino preparatais.
 • FT4 – laisvas tiroksinas yra aktyvi tiroksino forma. Laisvo tiroksino nustatymas yra vienas svarbiausių skydliaukės patologijos testų.
 • Cinkas (kaip mikroelementas) – su cinko deficitu susiję augimo sutrikimai, lytinio brendimo sulėtėjimas, anemija, hepatosplenomegalija. Rodiklis naudingas tirti ligonius, gydomus cinko preparatais (Wilson liga, enteropatinis akrodermatitas). Nesaikingas cinko vartojimas su maisto papildais gali sukelti cinko perteklių ir vario rezorbcijos sutrikimus.
 • Maisto netoleravimas (108 produktai) – maisto netoleravimo tyrimas EUROLINE-FOOD atliekamas analizatoriumi (108 produktai) (Mednet.lt sistemoje rezultatai matosi tik “atlikta”).

 

Panašūs tyrimai