Description
Description
Blakstieninė erkė (Demodeksas) – gali sukelti veido srities dermatozes ir su su tuo susijusius nemalonius simptomus.
Šios erkutės gali būti dviejų rūšių – Demodex folliculorum ir Demodex brevis. Abi rūšys yra mikroskopinio dydžio ir plika akimi nematomos, jos gyvena plaukų folikuluose, kur minta negyvomis odos ląstelėmis. Nedidelis skaičius šių erkių gali būti pas daugelį žmonių, tačiau įprastomis sąlygomis jokie požymiai paprastai nepasireiškia.
Erkučių simptomai:
- išskyros iš akių
- sulipusios blakstienos
- akių paraudimas
- ašarojimas
- akių vokų niežulys, patinimas
- sunkumo, diskomforto jausmas
- dirginimas ir svetimkūnio jausmas akyse.
Negydant blakstienos darosi trapios ir ima kristi.
Erkutės yra užkrečiamos, todėl vienam asmeniui nesigydant gali užsikrėsti visi šeimos nariai, ar artimoje
aplinkoje esantys asmenys.
Erkučių galima rasti ant visų daiktų, turėjusių sąlytį su užsikrėtusiojo veidu – kosmetinių reikmenų, rankšluosčių, patalynės, atlošų, pagalvių, akiniai, kepurių, šalikėlių. Erkutės be žmogaus gali išgyventi iki trijų dienų.
Demodekozė yra nustatoma mikroskopo pagalba – tyrimo rezultatas yra teigiamas, jeigu ant blakstienų ar odos nuograndų randama šių erkučių.
Geriausias laikas pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata – dabar!
Mikroskopinis tyrimas atliekamas iš išrautų blakstienų. Tyrimo metu identifikuojamos Demodex erkutės, kurios gali gyventi žinduolių plaukų folikuluose ar šalia jų.
Dieną prieš tyrimą (iš vakaro), odos paviršiaus/blakstienų neplauti vandeniu ir tyrimo dieną odos paviršiaus/blakstienų netepti jokiomis priemonėmis, dekoratyvine kosmetika ir kt.
Tyrimo atsakymas pateikiamas tą pačią dieną el. paštu arba per www.e-pacientas.lt