Mieli pacientai, kovo mėnesio pirmąją savaitę Garliavos procedūrinis kabinetas dirbs tik pirmadienį ir trečiadienį.

COVID–19 tyrimai – kada ir kurį pasirinkti

Jau antri metai gyvename COVID-19 pandemijos sąlygomis, kai anksčiau buvusias įprastas mūsų veiklas veikia nauji ribojimai, taisyklės ir įstatymai. Visą laiką gyventi užsidariusiems neįmanoma, todėl buvome priversti išmokti pagal galimybes kontroliuoti situaciją, išmokti gyventi su naujojo viruso grėsmėmis ir išlikti maksimaliai saugūs. Tuo tikslu buvo įdiegti ir atitinkami SARS-CoV-2 tyrimai, kurie, priklausomai nuo situacijos, padeda apsisaugoti patiems, ir apsaugoti kitus. SARS-CoV-2 tyrimų yra ne vienas – „Kada ir kokį reikėtų pasirinkti?“-atsako „Medtest“ laboratorijos  laboratorinės medicinos gydytoja Lina Šah.

Pats tiksliausias ir patikimiausias yra SARS-CoV-2 PGR tyrimas, atliekamas iš nosiaryklės ir gerklės mėginio. Tiesa, jo atlikimas taip pat ir sudėtingiausias, todėl šiek tiek užtrunka – vietoje per 15 min. gauti rezultato negalėsite, teks laukti nuo kelių valandų iki paros laiko. Visgi, atlikus šį tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, kuriam laikui galite būti ramūs, kad nesate užsikrėtę COVID-19 infekcija. PGR testas atliekamas, jei yra įtarimas, kad žmogus yra užsikrėtęs (virusas gali būti aptinkamas 2-7 paros nuo galimo užsikrėtimo), taip pat gali būti privalomas keliaujant į kitas šalis, vykstant į ligoninę, reabilitacijos įstaigą, atliekant kai kurias medicinines procedūras (pavyzdžiui, endoskopiją), dalyvaujant gimdyme, renginyje ir kt.

Kitas pažangus ir pakankamai tikslus SARS-CoV-2 tyrimas – antigeno nustatymas. Tai pigesnis ir paprastesnis tyrimas, todėl jo rezultatus galima gauti greičiau, tą pačią dieną. Mėginys tyrimui tamponėliais paimamas iš nosiaryklės, nesant užsikrėtimo rezultatas būna neigiamas. Teigiamas rezultatas rodo užsikrėtimą, kai kartu pasireiškia ir ligos simptomai (testas aptinka virusą praėjus 3-7 dienoms nuo simptomų pradžios). Šio testo pakanka galimybių pasui, taip pat jį priima kai kurios oro linijų kompanijos keliaujant, tiriami moksleiviai ir darbuotojai.

Na, o jeigu persirgote COVID-19 liga, įtariate, kad galite būti ja persirgęs arba esate pasiskiepiję ir norite pasitikrinti, ar susidarė imunitetas, reikėtų atlikti anti-SARS-CoV-2 (antikūnų) tyrimą. Tai kiekybinis IgG antikūnų tyrimas, atliekamas iš veninio kraujo. Nuo persirgimo arba antrojo skiepo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų. Tyrimo rezultatas atiduodamas tą pačią dieną. Antikūnų nerandama, jeigu gautas rezultatas yra < 0,8 V/ml (mūsų laboratorijoje atliekamu tyrimo metodu). Jeigu rezultatas viršija 0,8 V/ml – antikūnai rasti, yra susiformavęs imunitetas.

„Medtest laboratorijoje“ atliekami visų tipų COVID-19 tyrimai. Saugiai, greitai, sertifikuotai su QR kodu.

Išlikime saugūs, rūpinkimės savimi ir aplinkiniais – testuokimės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Klauskite ir Jums atsakys laboratorinės medicinos gydytojas!

Daugiau rezultatų

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Prenumeruokite naujienlaiškį

Gaukite specialius pasiūlymus ir naujienas pirmieji!