Aprašymas
Aprašymas
Rūgščiai atsparių bakterijų skreplių tepinėlyje nustatymas – tyrimas atliekamas įtariant plaučių tuberkuliozę. Skreplių mėginyje ieškoma mikobakterijų, sukeliančių lėtinę infekcinę ligą – tuberkuliozę.
Tuberkuliozės mikobakterijos plinta tarp žmonių ir į organizmą patenka oro lašeliniu būdu. Tailėtai besidauginantys mikroorganizmai, todėl dažniausiai užsikrečiama ilgalaikio kontakto su sergančiuoju metu. Dažniausiai ši liga paveikia plaučius, tačiau gali paveikti ir kitas organizmo sritis –kaulus, inkstus ar smegenis.
Yra skiriamos dvi tuberkuliozės formos – aktyvi ir neaktyvi. Aktyvi forma pasireiškia kaip ūmi liga – pažeidžiami plaučiai. Tokią formą būtina gydyti. Neaktyvios formos nešiotojai paprastai nejaučia jokių simptomų ir neužkrečia aplinkinių, tačiau susilpnėjus imunitetui gali išsivystyti aktyvi tuberkuliozės forma.
Pagrindiniai tuberkuliozės simptomai:
- Dusulys
- Kosulys, atsikosėjimas krauju
- Apetito stoka
- Karščiavimas
- Silpnumas, nuovargis
- Skausmas krūtinėje
- Kūno masės mažėjimas
RAB tyrimui į sterilų indelį yra surenkami skrepliai ir tą pačią dieną pristatomi į laboratoriją. Mėginys netinkamas jeigu jame vyrauja seilės.
Geriausias laikas pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata – dabar!
Tyrimas atliekamas iš skreplių. Atkosėti skreplius svarbu iš plaučių – ne iš nosiaryklės ir ne iš burnos. Neteisingai atkosėti skrepliai gali būti netinkami tyrimui arba aptiktas bakterijų kiekis neatitiks klinikinės būklės.
Ypatingo pasiruošimo nėra.
Tyrimo atsakymas pateikiamas per 3-4 darbo dienas el. paštu arba per www.e-pacientas.lt