Aprašymas
€73,47
Aprašymas
Kankina virškinimo sutrikimai, sunkumas pavalgius, skausmas ar maudimas pilvo srityje, apetito stoka – laikas išsitirti skrandį.
Galimai esate užsikrėtęs Helicobacter pylori skrandžio bakterija. Helicobacter pylori bakterija yra infekuota apie 50-60% žmonių populiacijos. Ja užsikrėsti paprasta – užsikrečiama kontakto būdu. Būtent dėl to šia bakterija dažnai būna infekuoti visi šeimos nariai.
H.pylori bakterijos sukeliami simptomai:
- rėmens graužimas
- deginimo jausmas
- pilvo pūtimas, maudimas
Kartu su kitais veiksniais ji gali skatinti skrandžio erozijų, opų atsiradimą ir netgi vėžio išsivystymą. Paskyrus atitinkamą gydymą, H.pylori galima sėkmingai išnaikinti. Svarbios informacijos apie skrandžio būklę gali suteikti ir skrandžio bei virškinamojo trakto vėžio žymenys. Jie gali parodyti ne tik onkologinį procesą, bet ir bet kokius
skrandžio gleivinės pakitimus, uždegimą.
Nedelskite, pasitikrinkite – laiku pradėtas gydymas leis vėl džiaugtis gyvenimu.
- H.Pylori antikūnai IgA – H.pylori infekcija yra glaudžiai susijusi su dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opa bei lėtiniu aktyviu gastritu, taip pat yra nepriklausomas skrandžio vėžio rizikos veiksnys. Radus teigiamą H.Pylori serologiją, galima teigti, kad asmuo yra užsikrėtęs šiuo mikroorganizmu. H.pylori IgA atsiranda po kelių savaičių nuo užsikrėtimo ir išlieka ilgą laiką. Jis labiau atspindi ūmią užsikrėtimo fazę.
- H.Pylori antikūnai IgG – H.pylori infekcija yra glaudžiai susijusi su dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opa bei lėtiniu aktyviu gastritu, taip pat yra nepriklausomas skrandžio vėžio rizikos veiksnys. Radus teigiamą H.Pylori serologiją, galima teigti, kad individas dabar turi arba praeityje kontaktavo su mikroorganizmu. IgG rodo lėtinį procesą ir gali išlikti keletą metų.
- Ca 72-4 | Skrandžio vėžio žymuo– skrandžio, kiaušidžių, stemplės, storosios žarnos vėžio žymuo. Ypač specifiškas skrandžiui. Ca 72-4 koncentracija proporcinga naviko dydžiui ir išplitimui. Nedidelis padidėjimas gali būti ir esant kai kurioms uždegiminėms virškinamojo trakto, kiaušidžių ligoms.
- IFOB (angl. Immunological Fecal Occult Blood) – testas slaptam kraujavimui iš virškinamojo trakto susekti. Tyrimas atliekamas iš išmatų, jeigu yra teigiamas – rodo kraujavimą iš apatinio virškinimo trakto.
- CEA – gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio žymuo. Rečiau gali rodyti kasos, plaučių, krūtų, skrandžio, skydliaukės, moters lytinių organų vėžį. Nedidelis ir vidutinis CEA rodiklio padidėjimas kartais gali rodyti kitas žarnyno, kasos, kepenų ir plaučių ligas (kepenų cirozę, lėtinį hepatitą, pankreatitą, opinį kolitą, Krono ligą ir kt.). Rūkantiesiems CEA koncentracija taip pat gali būti šiek tiek padidėjusi.
- AFP | Alfa fetoproteinas – alfa fetoproteinas taikomas tiriant dvi patologijų grupes: 1) onkologiją; 2) nėštumo patologiją. Onkologijoje AFP naudojamas sekti pirminį kepenų vėžį bei reprodukcinės sistemos navikus.
Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.
Maisto vartojimas | Skysčių vartojimas | Kitos sąlygos |
48 val. nevalgyti riebaus ir kepto maisto. | 12 val. negerti saldintų gėrimų, nevartoti maisto papildų. Galima gerti tik nedidelį kiekį vandens. | Bent 1 val. iki tyrimo nerūkyti. |
12 val. nevalgyti. | Vengti fizinio krūvio ir emocinės įtampos. |
Atsakymas pateikiamas per 2-3 darbo dienas e. paštu arba per www.e-pacientas.lt