Mieli pacientai, kovo mėnesio pirmąją savaitę Garliavos procedūrinis kabinetas dirbs tik pirmadienį ir trečiadienį.

Erkių pernešamų ligų tyrimams - nuolaidos iki 25%

Tyrimų kategorijos

Erkės dažniausiai aptinkamos miškuose, parkuose, pievose ir sode – visur, kur yra aukšta žolė ir krūmai. Jos būna aktyvios nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Erkės perneša pavojingas ligas, tokias kaip erkinis encefalitas ir Laimo liga.

Erkinis encefalitas

Erkinis encefalitas yra virusinė liga, kuri paveikia centrinę nervų sistemą. Simptomai gali būti karščiavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas ir sunkiais atvejais – neurologiniai sutrikimai, tokie kaip paralyžius ar encefalitas. Liga gali turėti ilgalaikes pasekmes sveikatai.

Laimo liga

Laimo liga, kurią sukelia bakterijos Borrelia, yra kita dažna erkių pernešama liga. Jos simptomai gali būti odos išbėrimas (vadinamas erythema migrans), sąnarių, raumenų ir nervų sistemos pažeidimai. Jei liga negydoma, ji gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Kraujo tyrimai

Siekiant nustatyti, ar esate užsikrėtę šiomis ligomis arba ar sirgote anksčiau, galite atlikti specifinius kraujo tyrimus:

  • Erkinio encefalito IgG ir IgM antikūnų tyrimas – šis tyrimas padeda nustatyti, ar organizmas turi antikūnų prieš erkinį encefalitą, rodančių dabartinę ar buvusią infekciją.
  • Laimo ligos IgG ir IgM antikūnų tyrimas – šis tyrimas padeda nustatyti, ar yra antikūnų prieš Laimo ligos sukėlėjus, rodančių dabartinę ar buvusią infekciją.

Pasirūpinkite savo sveikata – atlikite kraujo tyrimus ir įsitikinkite, kad nesergate erkių pernešamomis ligomis. Ankstyvas nustatymas ir gydymas gali padėti išvengti rimtų sveikatos problemų.

Klauskite ir Jums atsakys laboratorinės medicinos gydytojas!

Daugiau rezultatų

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Prenumeruokite naujienlaiškį

Gaukite specialius pasiūlymus ir naujienas pirmieji!