Aprašymas
€41,50
Aprašymas
Tuberkuliozė – lėtinė infekcinė liga, paplitusi visame pasaulyje. Lietuvoje sergamumas šia liga yra vienas didžiausių Europoje.
Tuberkuliozę sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis. Ši bakterija plinta oro lašeliniu būdu, sergančiam žmogui kosint ar čiaudint, todėl yra didelis pavojus užsikrėsti. Negydoma ši liga gali baigtis mirtimi. Dažniausiai (85 proc. atvejų) šios ligos metu pažeidžiami plaučiai, tačiau galima sirgti ir kitų organų tuberkulioze.
Tuberkuliozei būdingi simptomai:
- užsitęsęs kosulys
- dusulys
- kraujo atkosėjimas
- naktinis prakaitavimas
- nedidelis temperatūros pakilimas
- silpnumas
- nuovargis
- svorio kritimas.
Tuberkulioze gali užsikrėsti kiekvienas žmogus, tačiau ypač svarbūs yra šie rizikos veiksniai:
- nusilpusi imuninė sistema
- imunosupresinių preparatų vartojimas (pvz., esant chemoterapijai)
- atvira tuberkulioze sergantys asmenys artimoje aplinkoje, jaunas (iki 5 metų) ir senyvas amžius
- žalingi įpročiai (alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimas)
- nepakankama mityba
- keliavimas po didelio ligos paplitimo šalis
Reikia nepamiršti, kad ryškūs simptomai pasireiškia tik ligai pažengus, todėl svarbu atlikti profilaktinius tyrimus, ypač esant rizikos veiksniams. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikata iš anksto.
- TBC testas – greitai atliekamas chromatografinis imunologinis tyrimas kokybiniam tuberkuliozės bakterijų antikūnų nustatymui iš kraujo serumo arba plazmos.
- Cyfra 21-1 | Plaučių Vėžio žymuo – nesmulkialąstelinio plaučių vėžio laboratorinis rodiklis. Naudingas nesmulkialąstelinio ir ypač plokščialąstelinio plaučių vėžio diagnostikai Jeigu Cyfra21-1 ženkliai padidėja, tai dažniausiai būna bronchogeninio plaučių vėžio požymis.
- Bendrasis kraujo tyrimas (5DIF veninio kraujo tyrimas automatizuotu būdu) – tai pirminis kraujo tyrimas, rodantis kraujo forminių elementų (leukocitų, eritrocitų, trombocitų) kiekį, tūrį, formą, rūšinį pasiskirstymą, taip pat hemoglobino kiekį ir kraujo tirštumą. Jis gali parodyti uždegimą, mažakraujystę, bakterinio ar virusinio pobūdžio infekcijas, kraujo ligas. Jei tyrimas neatitinka normos, gali būti skiriami išsamesni tyrimai. Gali būti tiriamas veninis ir kapiliarinis kraujas (vaikams). Pagal rezultatus galima daryti išvadas apie imunitetą, organizmo gebą pernešti deguonį į ląsteles bei kraujo krešėjimą.
Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.
Maisto vartojimas | Skysčių vartojimas | Kitos sąlygos |
12 val. nevalgyti, nevartoti maisto papildų. | 12 val. negerti saldintų gėrimų. | Bent 1 val. iki tyrimo nerūkyti. |
48 val. nevalgyti riebaus ir kepto maisto. | Galima gerti tik nedidelį kiekį vandens. | Vengti fizinio krūvio ir emocinės įtampos. |
Atsakymas pateikiamas per 1 darbo dieną el. paštu arba per www.e-pacientas.lt