Aprašymas
€32,50
Aprašymas
Širdies ir kraujagyslių ligos daugelį metų išlieka dažniausia mirčių priežastimi Lietuvoje, o dar didesniam kiekiui žmonių sveikatą sutrikdo dešimtims metų. Šių ligų naštą galima sumažinti žinant rizikos veiksnius, pakeitus gyvensenos įpročius. Pasak gydytojų kardiologų, širdies nepakankamumas – tai dažniausiai sergant kitomis ligomis besiformuojantis ir lėtai progresuojantis procesas, kurio metu pakinta anatominė ir funkcinė širdies struktūra. Dėl to sutrinka širdies skilvelių gebėjimas prisipildyti krauju ar išstumti kraują iš širdies, siekiant tinkamai aprūpinti juo gyvybiškai svarbius organus. Laiku diagnozuotas širdies nepakankamumas yra prielaida ankstyvam ir veiksmingam gydymui. Vaistai ar jų deriniai įgalina pasiekti gerų rezultatų, tad ligoniai gali gyventi ne tik įprastai, bet ir žymiai ilgiau.
- Natris – yra vienas pagrindinių kūno katijoninių elektrolitų, jis padeda valdyti vandens kiekį organizme (pagrinde ne ląstelėse), užtikrina sklandžią raumenų ir nervų veiklą. Natrį gauname su maistu ir gėrimais, o šaliname su šlapimu bei prakaitu. Natrio koncentracijos kraujyje sutrikimai dažniausi dėl per didelio druskos vartojimo, per mažo vandens vartojimo, lėtinių inkstų ligų, viduriavimo, vėmimo. Tačiau yra duomenų, kad didelė natrio koncentracija turi įtakos autoimuninių ligų vystymuisi.
- Kalis – vienas svarbiausių mikroelementų žmogaus organizme. Jis būtinas visų organizmo ląstelių gyvybei ir pagrindinėms funkcijoms – organizmo skysčių pusiausvyrai, normaliai nervų sistemos ir širdies veiklai – užtikrinti.
- Bendras cholesterolis – bendrojo cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje yra svarbiausias aterosklerozės rizikos veiksnys.
- DTL | Didelio Tankio Cholesterolis – „gerasis cholesterolis“, viena iš cholesterolio frakcijų. DTL padidėjimas, priešingai negu kitų cholesterolio frakcijų, sumažina išeminės širdies ligos riziką. Sumažėjimas šią riziką didina.
- MTL | Mažo Tankio Cholesterolis – „blogasis cholesterolis“. Padidėjęs MTL yra jautrus rodiklis ir kartu su bendrojo cholesterolio koncentracija rodo padidėjusią aterosklerozės riziką, todėl jie yra pagrindiniai aterogenai. Tačiau visi rizikos veiksniai turėtų būti vertinami kompleksiškai, atlikus bendrojo cholesterolio ir visų jo frakcijų tyrimus.
- Trigliceridai – pagrindinis riebalų rūgščių šaltinis organizme. Trigliceridų nustatymas svarbus apibūdinant hiperlipidemijas ir įvertinant išeminės širdies ligos riziką. Asmenims, turintiems mažą DTL bei didelį trigliceridų kiekį, išeminės širdies ligos rizika daug didesnė nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nenustatoma.
- Kepenų fermentas AST/GOT – padidėjęs šio fermento aktyvumas vertinamas kaip kepenų ir širdies patologijos rodiklis. AST koncentracija didėja esant kepenų ir tulžies takų patologijai (virusiniam hepatitui, apsinuodijimui alkoholiu ir toksinėmis medžiagomis, cirozei, infekcijoms, cholangitams ir kt.), miokardo infarktui, raumenų patologijai.
- Kepenų fermentas ALT/GPT – šio fermento padidėjęs aktyvumas vertinamas kaip kepenų patologijos rodiklis. ALT – vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Didelis ALT koncentracijos padidėjimas nustatomas sergant ūmiu hepatitu. Mažesnis padidėjimas būdingas medikamentiniams, toksiniams, mechaniniams hepatitams, cholecistitams.
- SPA/INR | Kraujo krešėjimo rodikliai – Protrombino komplekso aktyvumas arba protrombino laikas. Šio tyrimo pagalba įvertinamas išorinės krešėjimo sistemos priklausančių nuo vitamino K faktorių II,VII, X aktyvumas, bei V faktorius. Kadangi vitaminas K ir visi šie faktoriai gaminami kepenyse, tyrimas gali būti atliekamas kepenų ligų diagnostikos bei jų gydymo kontrolės tikslais.
- CRB | C Reaktyvinis Baltymas yra vienas jautriausių žymenų, rodančių uždegiminį procesą. Jo koncentracija pradeda kilti praėjus 6-12 valandų po uždegimo pradžios. Tyrimo rezultatą reikia derinti su simptomais, nes CRB koncentracija padidėja ir dėl uždegiminių procesų, ir dėl autoimuninių ligų (reumatas, sisteminė raudonoji vilkligė ir kt.).
Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.
Maisto vartojimas | Skysčių vartojimas | Kitos sąlygos |
48 val. nevalgyti riebaus ir kepto maisto. | Negerti saldintų gėrimų. | Nevartoti maisto papildų. |
12 val. nevalgyti. | Galima gerti tik nedidelį kiekį vandens. | Bent 1 val. iki tyrimo nerūkyti. |
|
| Vengti fizinio krūvio ir emocinės įtampos. |
Atsakymas pateikiamas per 1 darbo dieną el. paštu arba per www.e-pacientas.lt